Alumnes, professors i personal no docent fan un taller de RCP

Des d’aquest curs,  el nostre centre compta amb un aparell desfibril·lador.

Davant una aturada cardíaca, l’actuació en els primers cinc minuts és fonamental tant per reduir la mortalitat com per disminuir les seves seqüeles. És per això, que els alumnes de 3r i 4t d’ESO, els professors i personal no docent del col·legi hem participat d’uns tallers de Reanimació cardiopulmonar i primers auxilis en els quals hem conegut la importància de la prevenció i una rápida actuació .

Han estat unes sessions teòrico-pràctiques en les quals hem rebut coneixements bàsics i generals en primers auxilis i reanimació cardiopulmonar per dur a terme les actuacions de protecció i auxili en situacions d’emergència.

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.