DIADA DE SANT JORDI i JOCS FLORALS

DIADA DE SANT JORDI i JOCS FLORALS

DIADA DE SANT JORDI i JOCS FLORALS
 
Sant Jordi arriba amb força: un esclat de paradetes literàries guarneixen els passadissos de la nostra escola i fileres de sanefes ambienten la diada amb els seus personatges i símbols!
Així, fent unes petites exposicions en format de paradeta, us presentem alguns dels llibres de lectura que han treballat els/les alumnes d'ESO durant les hores complementàries de lectura en veu alta: obres clàssiques,  juvenils que han llegit i comentat; obres que els han inspirat i motivat.
Cada paradeta guarda els secrets de cada llibre.
Us animem a llegir-los i a gaudir amb les històries, aventures, personatges, ambients,  temes i reflexions que omplen les seves pàgines.
 
 
Jocs Florals ESO
 
Aquesta diada els nostres petits autors i autores han tornat a participar en els Jocs Florals de Badalona sud (organitzats pel CRP de Badalona sud) i, també,  en els Jocs Florals de Sant Adrià de Besòs (Adrimots). 
La creativitat i les bones lletres tenen premi i aquest  ha estat repartit molt merescudament a ...
R H. de 2n A ESO (doble 1r premi o Flor Natural del CRP i d'Adrimots) per "La realitat des del meu món".
P B. de 3r ESO (3r premi o Viola d'Or i Argent del CRP) per "Un lloc, un record".
 
Felicitats als premiats!!
Us animem a seguir escrivint! 

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.