EDUCACIÓ FÍSICA SOSTENIBLE

A les últimes dècades, l’increment del deteriorament del medi ambient, provoca la necessitat d’educar els nostres alumnes en la sostenibilitat.

Des de l’àrea d’Educació Física i, en total identificació amb el nostre compromís per ser escola verda, hem treballat al llarg del 1r trimestre, amb els alumnes de 4t d’ESO, en la creació de materials esportius i lúdics fabricats pels alumnes amb material reciclats. Durant moltes setmanes, en grups de 3 alumnes, han pensat, dissenyat i fabricat diferents jocs i materials que, per finalitzar el trimestre, hem fet servir per a jugar una bona estona. 

Ens hagués agradat compartir aquests fantàstics materials i tallers de joc amb els més petits de l’escola però el Covid no ens permet aquest ús de materials compartits…

Durant el 2n trimestre continuarem treballant en aquesta línia i fabricarem un altres tipus de material reciclat.

Amb aquest tipus d’activitats es vol promoure i donar a conèixer conductes i actituds de respecte cap al medi natural. Sent conscients que els petits canvis poden arribar a convertir-se en grans canvis volem, també des de l’EF, col·laborar en fer de la nostra escola un lloc idoni a on fomentar la sostenibilitat, doncs no ho oblidem, el nostre alumnat és el futur de la nostra societat i del món que vindr

Mireu els resultats!!

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.