Graduacions 2022-24

Felicitats als graduats i graduades del col·legi Santíssima Trinitat de Badalona!

La graduació és un moment important per l’alumnat de P5, 6è de primària i 4t ESO, és una fita important a la teva educació i marca la fi d'una etapa significativa a la teva vida acadèmica.

Durant la cerimònia de graduació, es reconeix i celebra el teu  treball durant l’etapa educativa, dedicació i èxits durant el teu temps a l'escola. És un any de grans èxits educatius del curs 22-23!  

 

És meravellós veure com estudiants de la teva escola han estat reconeguts o reconegudes i han aconseguit èxits destacats.

 

La celebració de premiats a nivell de Catalunya en lectura en veu alta és un testimoniatge del talent i l'habilitat dels estudiants per comunicar i expressar idees de manera eloqüent.  És un èxit notable que destaca l'esforç i la dedicació de l’alumnat en el domini de la lectura i l'expressió oral.

A més, arribar com a finalistes a Picalletres, Adrimots,...  és un èxit excel·lent. Aquesta competència promou l’amor per la llengua catalana. Ser reconeguts com a finalistes demostra la destresa i el talent d’estudiants en l'ús del llenguatge i l'expressió escrita.

És igualment impressionant que  alumnes de 4t d'ESO hagin tingut l'oportunitat de participar en la facultat de matemàtiques, Aquesta experiència els ofereix una visió més profunda de l'educació superior i  pot despertar el seu interès a continuar la formació acadèmica. Explorar l'entorn universitari els permet visualitzar noves fites i possibilitats per al futur educatiu i professional.

 

Aquests èxits educatius són el resultat de la dedicació i el treball ardu tant dels estudiants com del cos docent que els guia i dona suport. Són fites que cal celebrar i que inspiren a continuar perseguint l'aprenentatge i l'excel·lència acadèmica.

 

¡Enhorabona novament a tots els premiats i finalistes, així com als estudiants que estudien en el nostre centre!

 

Que aquests resultats siguin un trampolí cap a un futur brillant ple de noves oportunitats i èxits. Que segueixin endavant amb passió i determinació en el viatge educatiu!

Recorda que la graduació és només el començament d'un nou capítol a la teva vida.  A mesura que et preparis per seguir endavant, mantingues les teves fites al cap i continua treballant dur per assolir els teus somnis i aspiracions. Utilitza el que has après a l'escola per enfrontar els desafiaments futurs i aprofita les oportunitats que se't presentin.

 

Et desitgem molt èxit en les teves futures emprenedories i que aconsegueixis tot el teu potencial.

Agraïm sincerament a tot el professorat i a la família per la comprensió i el suport que ens han brindat durant aquest curs.  Cal destacar el suport incondicional que tan docents com famílies ens han acompanyat. Família i escola han estat sempre presents per donar-vos l’empenta necessària.

 

Gaudeix aquest moment especial i mantingues viva la passió per aprendre al llarg de la teva vida.

 

Busca el teu punt de trobada i ...

 

Sigues feliç

 

 

 

 

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.