Portes obertes, preinscripció i matrícula 2021-2022

PORTES OBERTES

Donada la  situació actual de la pandèmia aquest any no podrem dur a terme la jornada de portes obertes habitual. Aquest any per tal que ens conegueu us proposem: 

Visites en petits grups: 

Si les mesures epidemiològiques ho permeten, organitzem diferrents visites presencials de portes obertes (seguint la normativa vigent) per tal que pugueu conèixer la nostra escola. Es tracta de fer un recorregut pels nostres espais i equipaments.

Entrevistes individuals / Trucades telefòniques / Videotrucades per meet

Acordem dia i hora per poder donar la informació individual del col·legi.

 

En tots els casos explicarem el funcionament dia a dia de l'escola, així com diferents projectes i actvitats que es fan a l'aula. Donarem a conèixer qui som, com treballem i quin és el nostre projecte educatiu.

Per posar-vos en contacte amb nosaltres ho podeu fer a través del telèfon (933 874 854), del correu electrònic ( badalona@centrosfest.net) o omplin aquest formulari podeu deixar-nos les vostres dades i us trucarem o escriurem per concertar la visita, el dia i l'hora que us vagi millor.

 

PREINSCRIPCIÓ

​Les dates previstes per a la presentació de sol·licituds del procés de preinscripció per al curs escolar 2021-2022.​

  • ​Educació infantil de segon cicle i educació primària: del 15 al 24 de març de 2021

  • ​Educació secundària obligatòria: del 17 al 24 de març de 2021

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.