Projecte "La nostra escola"

Comencem nou trimestre i amb ell el projecte que farem enguany a 5è,"La nostra escola". Es tracta d'un projecte audiovisual dut a terme amb la Televisió de Badalona. Durant sis mesos, els alumnes realitzaran un reportatge sobre la seva escola, a partir d'un succés que hi passarà dins. L'altre dia vam establir la idea principal, a partir de les aportacions dels alumnes. Finalment a través del diàleg entre tots els companys hem triat el tòpic del vídeo. Així doncs, comencem!

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.