Junts som invencibles

Aquest curs 2023-24 tenim per lema "Junts som invencibles".

Després de treballar-ho amb tot l'alumnat dels diferents nivells educatius ens adonem de la importància d'unir-nos en comunitat. Quan som capaços de superar les nostres diferències, entendre la realitat de l'altre i acceptar-lo és quan se'ns obren infinites possibilitats de creixement, de millora i de vèncer qualsevol obstacle.

 

I aquesta idea encara es fa més important quan considerem el procés de sentir-nos interpel·lats al nostre interior. Aquesta crida interior ens impulsa, ens mou, ens posa en modus GO per a reconèixer-nos a nosaltres mateixos i a prendre un ferm compromís amb la vida, el món, la nostra ciutat, el nostre barri i la nostra escola.

 

El fet de reconèixer-nos com a persones úniques, amb uns dons individuals, ens ha de moure a voler cooperar amb els altres per fer del nostre món, del nostre entorn, un lloc millor. Cal reconèixer que no estem sols, que quan ens ajuntem en comunitat, quan ens recolzem mútuament, quan compartim les nostres experiències, i quan ho fem especialment des del Creats per ser lliures, ens enfortim els uns als altres i podem arribar a aquell Feliços amb tu. I és únicament aleshores quan pren tot el sentit aquest Junts som invencibles, moment a partir del qual podem començar a somiar en construir un món millor, en construir ponts per la pau, per la justícia, per la igualtat, per l'educació i per la vida.

 

Podeu veure més fotos aquí

Share this post

Sobre nosaltres

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.