Celebrem la Quaresma

Aquesta tarda, la comunitat educativa de l'escola hem celebrat la Quaresma, a les portes de la Setmana Santa.
Ha estat una celebració de lliberació, de perdó. De la mateixa manera que la dona adultera no va ser condemnada per ningú i Jesús la va a convidar a anar en pau i mirar de fer el bé, també nosaltres avui, de forma personal, cadascú des de la veu de la seva consciència, ha demanat perdó de les seves faltes, actituds i errades, i ens hem convidat a tornar a començar, amb esperit i propòsit ferm de canvi, de millora. Els canvis han de començar des del mateix jo, per després poder canviar el nostre entorn, el nostre barri, la nostra societat.
Us desitjem a totes i tots una molt bona Setmana Santa, a la llum de la passió, mort i ressurreció de Jesús.

Compartir

Sobre nosotros

La nostra escola, fundada l'any 1951 per les Religioses Trinitàries de Mallorca, és un col·legi catòlic concertat, que proposa la cultura catalana i els valors evangèlics com a eix primordial: l'amor fratern, el respecte dels drets humans, la llibertat, la justícia, solidaritat, etc. És per això que l'educació es basa en la cultura religiosa, tenint com a referent Déu.